ספרים ומשחקים

ארגז הקסמים של אריק

ארגז הקסמים של אריק, המיועד לילדים וכתוב בשפתם, יספק לילדיכם תשובות לשאלות פיננסיות בסיסיות כגון: כיצד משתמשים בשטרות ומטבעות, לצורך מה צריך לחסוך, כיצד אני נהיה צרכן נבון ועוד.
זהו ספר חינוך פיננסי ייעודי, המקנה ידע וכלים בסיסיים בתחום הפיננסי.

גיבור הסיפור הוא אריק, ילד נבון ומקסים, בעל דרישות כמו לכל הילדים, המבין באמצעות התנסות והדרכה, כיצד להיות צרכן נבון.

ספר חובה לילדי בית ספר יסודי, המוביל אותם להתנהגות צרכנית נבונה ומקנה להם בסיס לניהול פיננסי של כספם בעתיד.

 

מהתיכון ועד הפנסיה

האם אתה באמת יודע לקרוא את תלוש המשכורת שלך? האם אתה מצליח לחסוך כסף כל חודש, ואף להגדיל את התשואה על כספך? ובכלל, איך אתה מקבל החלטות נכונות בכל הקשור לצעדים כלכליים חשובים - חיסכון פנסיוני, פתיחת עסק עצמאי או לקיחת משכנתא, למשל?
אם אתה לא משוכנע שיש לך תשובות טובות לשאלות אלה, אתה לא לבד.
לאנשים רבים חסר ידע פיננסי חשוב ונחוץ בחיי היומיום. על רקע זה בדיוק נולד הספר "מהתיכון ועד הפנסיה". ספר זה מעניק לך יתרון חשוב בניהול הכסף בחייך. הוא יאפשר לך לייעל את השימוש בכספך - לחסוך הוצאות מיותרות ולהגדיל את התשואה עליו. בהרבה מקרים, מדובר בהרבה מאוד כסף.
הספר מספק הסברים ברורים, בגובה העיניים, על ניהול אפקטיבי של כסף במהלך החיים.
הידע שתרכוש במהלך הקריאה, יאפשר לך לשאול את השאלות הנכונות, לדעת עם איזה מומחים להתייעץ (מומלץ!) וממה להיזהר. כך תוכל לקבל החלטות נכונות יותר ולהפיק תועלת גבוהה יותר מכספך.
ובקיצור, תקרא - תרוויח.

מהתיכון איכות.JPG
 
חושבים כסף איכות.JPG

חושבים כסף

משחק קופסה טריוויה בנושא צרכנות ופיננסים

מה בקופסא:
קלפי טריוויה המכילים שאלות העוסקות בנושאים פיננסים כגון: כסף, בנקאות, חסכונות, תקציב, אמצעי תשלום ועוד.

 

אופן המשחק:
טורפים היטב את הקלפים ומניחים בערימה במרכז, כשהצד עליו השאלות מופנה כלפי מטה.

סדר השחקנים:
הסדר יקבע על פי גילאי המשתתפים כאשר הצעיר ביותר ראשון והמבוגר ביותר אחרון. כל שחקן בתורו מושך קלף מתחתית הערימה. הקלף כולל שאלה וארבע תשובות אפשריות. השחקן מקריא בקול את השאלה ואת 4 התשובות האפשריות. השחקן בוחר בתשובה הנכונה לדעתו (כרטיס התשובות נמצא בקופסה) במקרה והשחקן בחר בתשובה הנכונה עליו להפוך את הקלף ולהקריא את האסמכתא הכתובה.

לאחר שענה על התשובה הנכונה וקרא את האסמכתא שומר השחקן את הקלף אצלו. במקרה והשחקן בחר בתשובה שגויה הקלף יוחזר לראש הערימה והתור יעבור לשחקן הבא אחריו.

הניקוד:
על כל כרטיס מצוין שווי השאלה. ניקוד השאלה נקבע על פי רמת הקושי שלה.

המנצח:
השחקן בעל מספר הכרטיסים הרב ביותר ו/או בעל מספר הכרטיסים עם רמת הקושי הגבוהה יותר.

 
 

מלך הכסף

מלך הכסף הינו משחק בתחום "החינוך הפיננסי" מבית היוצר של Money Nannyמשחק זה הינו חוויתי הומוריסטי הטומן בחובו את ערכי המתמטיקה הבסיסית. משתתפי משחק זה ילמדו לזהות ולהכיר שטרות כסף מ- 6 מדינות שונות בעולם ישראל , ארה"ב, האיחוד האירופי, אנגליה, שוויץ ותאילנד ערך המוסף של משחק זה הינו רכישת כלים פיננסים להתמודדות יעילה בחיי היום יום.

אופן המשחק
טרוף היטב את הקלפים, וחלק את הקלפים שווה בשווה בין כל המשתתפים. כל משתתף בתורו הופך את הקלף העליון מחבילתו ומניחה במרכז. הקלף בעל הערך הגבוה ביותר מנצח. המשתתף המנצח לוקח את הקלפים אשר הונחו במרכז.

המטרה
לצבור מקסימום קלפים בעלי ערך גבוהה

מי מנצח
המשתתף בעל ערך הקלפים הגבוהה ביותר.

מלך הכסף איכות.JPG