מאמרים  >>  מאמרים בחינוך פיננסי  >>  אחרי החגים מאת יניב חדד

אחרי החגים מאת יניב חדד

 

אחרי החגים מאת יניב חדד

 

סוף סוף אפשר לנשום לרווחה. הגענו ל'אחרי החגים". הילדים חוזרים מהחופשה לבתי הספר, החיים חוזרים לשגרה הכול-כך אהובה והמיטען היחיד שאנו סוחבים איתנו הוא הבלגן הפיננסי מתקופת החגים.

עכשיו הגיע העת לעצור את הבזבוזים ואת כל הקניות הלא הכרחיות , להסתכל "ימינה ושמאלה" ולשאול את עצמנו כיצד אנו מתכננים את עתידנו הפיננסי לחודשים הקרובים או עד החג הפסח ?

אנו חייבים להבין היכן מוטמנים המוקשים הפיננסים שתמיד אנו נוהגים לדרוך עליהם בכדי שבפעמים הבאות נסלול דרך עוקפת מוקשים וע"י כך נשרוד ואפילו נשתדרג מבחינה פיננסית

אנו חייבים לבנות תוכנית עבודה בכדי שעד שיגיע מועד החג הבא המינוס כבר יהיה מאחורינו (אפשר להיעזר ביועץ , מאמרים מקצועיים או/ו ספרות מקצועית).

מומלץ לארגן את כל "הניירת הפיננסית" דהיינו : תלושי המשכורת  , אישורי קופות הגמל , קרנות ההשתלמות וקרן הפנסיה , אישורי חברת הביטוח , דוחות החיסכון אשר נשלחו מסניף הבנק , אישורי משכנתא שנתיים  / וכל ניירת אשר קשורה לכסף.

מומלץ לבדוק את מספר כרטיסי האשראי הפעילים , רצוי לבדוק אם אכן אנו זקוקים לכל הכרטיסים בכדי להתנהל פיננסית בצורה יעילה. אם החלטנו להשאיר את כל כרטיסי האשראי יש לוודא שכל כרטיס אשראי משוייך למועדון צרכנות (חבר , אשמורת , יותר וכו' )  פעולה זו עשוייה לחסוך לכם כ 5% מסך הקניות הכולל – סכום זה עשוי להגיע לאלפי שקלים בשנה.

אנו חייבים להבין שהילדים הם חלק אינטגרלי בכל מה שקשור לפיננסים ולתכנון פיננסי  ולכן יש לשלבם בכל הפעילות הפיננסית הביתית  כגון : קניות , הכנת תקציב , שימוש יעיל באמצעי תשלום וכו'

עלינו לבדוק את אפיקי החיסכון שלנו ולבדוק שהם מניבים תשואה ראוייה , במידה ואנו שחושבים שהתשואה על החיסכון אינה מספקת מומלץ להתייעץ ביועץ השקעות בכדי להגדיל את "התשואה על ההון/חסכון".

ומה לגבי שדרוג ההון האנושי ?

ההון האנושי הוא המרכיב החשוב ביותר בהתנהלות פיננסית יעילה ונכונה , ולכן אנו חייבים להימצא בלמידה מתמדת הן במסגרת האקדמיה והן בקורסי העשרה בנושאי נישה שונים. אנו חייבים לגרות לגלגלי השיניים במוח להמשיך לעבוד ואם אפשר אז לעבוד מהר יותר. כל זמן שנמצאים בתהליך למידה אנו תמיד נהיה חשופים לכל השינויים החדשים ביותר בכל התחומים.

מומלץ להתחיל לתכנן את הטיול הבא החל מרגע זה. יש לבחור את היעד הועדף , לבצע השוואת מחירים וסקר שוק ואפילו כדאי לחשוב על שינוי תאריכי הטיול לזמנים של שפל דהיינו בתקופת החורף הביקוש לבתי מלון צונח ולכן המחיר יורד בהתאם. אפשר לחסוך במהלך זה עשרות אחוזים. במידה והחלטנו שלא לוותר על תקופת הקיץ  , מומלץ לשריין מקומות החל מתקופה זו  -  סביר להניח שתזכו להנחה משמעותית.

לסיכום : "אחרי החגים"  זה  אינו סתם צמד מילים או סיסמה ריקה מתוכן אלא תקופה שבה אנו אמורים להיות אמונים על התכנון היעיל בשביל עתיד טוב יותר

  עמוד הבית | רכישת ספר דרך האתר | תוכנה לניהול תקציב | פורום  
1-700-701-081       בניית אתרים סידיטק - בניית אתרים