מאמרים  >>  מאמרים בחינוך פיננסי  >>  הדרכים למציאת עבודה חדשה / יניב חדד

הדרכים למציאת עבודה חדשה / יניב חדד

 

דרכים למציאת עבודה חדשה מאת יניב חדד


החיים הם דבר דינאמי, זה נכון גם לגבי מקומות עבודה. אתה יכול להתחיל לעבוד כשכיר במקום עבודה מסוים ולעשות זאת במשך שנים רבות - עד הפרישה לגמלאות. מצד שני, קיימת, ברקע, גם אפשרות מסוימת שמעסיקיך יחליטו לוותר על שירותיך ולהפסיק להעסיק אותך. בעברית פשוטה - פיטורים. כן, זה יכול לקרות, לכולם, לאחר תקופות עבודה שונות - ממספר ימים ועד עשרות שנים במקום העבודה. אם זה קרה גם לך לאחרונה, אתה מוזמן להמשיך לקרוא.


אם פוטרת בימים אלה, חשוב לזכור שאפשר להתמודד עם הדברים. פיטורים הם חוויה לא נעימה, אך נפוצה: אנשים רבים בשוק העבודה חוו אותה במהלך חייהם המקצועיים (לעיתים מספר פעמים), והמשיכו הלאה למשרה הבאה.


כדאי לציין: לא רק שאינך הראשון שחווה פיטורים אתה גם לא האחרון. הסכמי עבודה (וועדי עובדים חזקים) שצמצמו מאוד את סכנת הפיטורים והגנו על העובדים הולכים ומתמעטים בימינו. יתרה מכך, העידן הנוכחי מאופיין בניידות גבוהה של אנשים בין עבודות: בעבר, הקפידו רוב האנשים לשמור על מקום עבודתם והתמידו בו במשך עשרות שנים, אבל היום אנשים רבים מחליפים את מקום עבודתם לאחר כשלוש-ארבע שנים, בממוצע (חלק מהם מחליף אפילו את תחום העיסוק). הקצב של שוק העבודה שונה היום וזה אינו סוד: מעסיקים פוטנציאליים, חברות משאבי אנוש, חברים, מכרים ובכלל -

כולם יודעים את זה. לכן, מעבר בין עבודות הוא עניין לגיטימי.

מבחינה מעשית, המשמעות הכלכלית של פיטורים היא בעיה בתזרים המזומנים השוטף. לעיתים זוהי בעיה מיידית, ולעיתים מדורגת: גם במקרים בהם קיבלת סכום כסף משמעותי כפיצויי פיטורים (ראה פיצויי פיטורים) ההכנסה החודשית הקבועה שלך יורדת. זאת, מכיוון שגובה דמי האבטלה (ראה הרחבה בהמשך) עומד על כשני שליש מהמשכורת האחרונה. מעבר לכך, דמי אבטלה משולמים במשך כ-3-4חודשים, בדרך כלל - בקיצור, מדובר בהכנסה זמנית בלבד.


יש כמה דרכים להתמודד עם אובדן עבודה והכנסה שנובעים מפיטורים. נתחיל בדרך העיקרית.

לחפש עבודה חדשה זוהי רשימת הדברים שתצטרך להכין לשם כך ולדאוג שיהיו זמינים עבורך באופן מיידי:


קורות חיים מעודכנים

קורות החיים שלך הם כרטיס הביקור המפורט שלך. לעיתים קרובות, זה המסמך שיקבע אם תקבל הזדמנות בסיסית לעשות רושם ראשוני. זוהי המסננת הגדולה והראשונה (לעיתים, היחידה כמעט) בתהליכי המיון והאבחון לעבודות שונות. משם, יהיה עליך להוכיח את עצמך בתהליכי מיון או בעבודה עצמה.

על רקע זה, אתה חייב שיהיו לך קורות חיים מוכנים ועדכניים, שמציגים אותך, פועלך וכישוריך באור מחמיא (ונאמן לאמת). חשוב להתאים את קורות החיים למשרות שונות על ידי הדגשת הנתונים הרלוונטיים בהם לכל משרה. קורות החיים שלך צריכים להיות מוכנים וזמינים, מיידית, בקובץ מוכן לשליחה לכל המעוניין. המלצה: כדאי להיעזר בטיפים מאנשי מקצוע או באתרים שמתמחים בכתיבת קורות חיים.


תלושי משכורת ומכתב פיטורים

כדי לקבל דמי אבטלה עליך להציג, בין השאר, תלושי משכורת אחרונים ומכתב פיטורים (כהוכחה לכך שאכן פוטרת). ככלל, מומלץ לשמור על תלושי המשכורת באופן מסודר, כפי שהוזכר בפרקים קודמים, הצגת התלושים משמשת לצרכים נוספים - קבלת הלוואות מהבנק, למשל.


המלצות מעסיק

להמלצות מעסיקים יש תפקיד משמעותי ביותר בחיפוש אחר עבודה. אלה עדויות חשובות על יכולותיך המקצועיות ואישיותך כעובד. כמחפש עבודה ומועמד למשרות שונות, המלצות מעסיקים צריכות להיות מוכנות למשלוח מיידי ליעדים רלוונטיים. שמור את ההמלצות המקוריות אצלך, והכן לעצמך העתקים בתיקיה מסודרת לכל דורש.


אסור לזלזל בערכן של המלצות או להזניח את הטיפול בהן. הכלל פשוט: אם אתה יכול לקבל מכתב המלצה שישרת אותך דאג להשיג אותו - ויפה שעה אחת קודם. ראשית, ככל שהבקשה סמוכה למועד הפיטורים קל יהיה למעסיק להיענות ולהמליץ (סביר גם להניח, שההמלצה אף תהיה חמה יותר). שנית, אתה מתחיל לחפש עבודה ואתה זקוק לכל הכלים הרלוונטיים - מכתב המלצה הוא אחד מהם. קח בחשבון, החיים דינאמיים גם אצל אנשים אחרים. אם המנהל שלך יפוטר או יעבור לחברה אחרת, למשל, יהיה לך קשה יותר להשיג ממנו מכתב המלצה. בקיצור, פשוט תדאג שמכתב יהיה אצלך.

שים לב: מדובר בהמלצה, אם המכתב שתקבל יציג אותך באור שלילי אל תציג אותו.


לפעמים אנשים מתביישים לבקש מכתב המלצה. ברוב המקרים, במצב תקין, אין סיבה לכך. בקשה מסוג זה היא לגיטימית ומקובלת. נכון, פוטרת - יחד עם זאת, רוב הפיטורים אינם מלווים בריבים וטריקת דלתות. רוב המעסיקים ישמחו להעניק לעובד שפוטר המלצה. הם נפרדו ממנו, אבל אינם רוצים להפריע לו להתקדם. חומר למחשבה: לעיתים קרובות, אין לפיטורים כל קשר לביצועיך השונים או אישיותך. לדוגמא, חברת ענק שמחליטה לסגור חטיבת ייצור ומפטרת מאה אנשים בבת אחת.


רשימת חברים ואנשי קשר

האם יש לך "קשרים"? אם כן, זה הזמן להשתמש בהם. גם אם אין לך, זה הזמן להכין רשימה של כל החברים, בני המשפחה והמכרים במעגלים החברתיים הקרובים והרחוקים שלך - ולעדכן אותם בכך שאתה מחפש עבודה בימים אלה (רצוי גם לעדכן בסוג המשרה שאתה מחפש).

הסיבה: ערוץ החברים והמכרים הוא אחד הערוצים החשובים בתהליך חיפוש עבודה. אנשים דורשי טובתך יכולים לזהות משרה מתאימה שהתפנתה בארגון שלהם ולהמליץ עליך כמועמד מתאים - אין הפניה טובה מזו. זה נוח לארגון ונוח לך. ככלל, רוב הארגונים מעדיפים את שיטת "חבר מביא חבר".

ככל שתפיץ את הידיעה בין מעגל שוחרי טובתך – ובקרב אנשים נוספים שיכולים להועיל - כך יגדל הסיכוי שלך להשיג הפניות איכותיות למשרות הרלוונטיות עבורך.


כסף פנוי

יתכן שאינך זכאי לדמי אבטלה, יתכן גם שדמי האבטלה לא יספיקו להוצאותיך או, פשוט, שתקופת זכאותך הסתיימה ועדיין לא מצאת עבודה. כך או כך, אתה צריך כסף להוצאות השוטפות. ההמלצה (החוזרת לאורך ספר זה), לחסוך כסף לשעת הצורך, נועדה, בין השאר לתקופות כאלה - זוהי שעת הצורך.


בממוצע, הזמן שחולף מתחילת עבודה ועד מציאת עבודה חדשה עומד על כ-4 חודשים. הממוצע, אינו חייב להיות המקרה שלך - לכאן או לכאן - אבל הוא ממחיש נקודה פשוטה: אתה עלול לבלות מספר חודשים בחיפוש עבודה. אם לא תכין לעצמך סכום כסף ייעודי לתקופה זו, אתה עלול להיקלע לבעיה כלכלית ולרדת ברמת החיים - לעיתים באופן משמעותי.


כדאי לשמור על החסכונות, בייחוד ארוכי הטווח, ולהשתמש בסכומים נזילים. השאיפה, היא לא להשתמש בדמי הפיטורים (אם יש) להוצאות שוטפות, אלא להפנות אותם לחיסכון או להוצאות ייחודיות. העיקרון הבסיסי: כדי לממן הוצאות שוטפות יש לייצר הכנסות שוטפות - כלומר, למצוא (או ליזום) עבודה חדשה ששכר בצידה. יחד עם זאת, אם צריך, פיצויי פיטורים הם כסף נזיל שאפשר להשתמש בו. אם פיצויי הפיטורים מסתכמים בסכום גדול, כדאי להפנות את רובו לערוץ חיסכון ולהשאיר חלק מוגדר ממנו לצרכי התקופה הקרובה.


לנצל את היתרונות

לעיתים אנשים רואים בפיטורים עיתוי מוצלח לקחת פסק זמן לתקופה מסוימת של מספר חודשים, לשקול את צעדיהם בהמשך הקריירה, או פשוט לנוח זמן מה לפני שהם חוזרים לשוק העבודה.

בכל מה שקשור לקריירה מדובר בעיתוי נוח ומומלץ ללימודים. מה ללמוד? תשובה: בעיקר את מה שלא יודעים, ואם נחדד: בעיקר את מה שאתה חלש בו. אם במהלך עבודתך חשת שחסר לך ידע בתחום מסוים, זהו זמן מצוין להשלים את החסר בקורס או סדנה ייעודית. במקרים מסוימים, יתכן אפילו שחולשה בתחום מסוים מילאה תפקיד בשיקול לפטר אותך - זה הזמן לפתור את העניין הזה בכל הקשור לעתיד.


התקופה שבין עבודות היא זמן מצוין להעשרה ולהשלמת פערים - ללא שום קשר לסיבות הפיטורים (או ההתפטרות, אגב). אם אתה מרגיש צורך בהשלמות מקצועיות - שיפור כישורי מכירות, ניהול משא ומתן, אנגלית טכנית, ניהול פיננסי, תכנות או כל דבר אחר - יש לך מספיק פנאי לטפל בכך. טיפ: לשכת התעסוקה מציעה מגוון קורסים מסוג זה לדורשי העבודה ולעיתים אף מממנת אותם. אם אינך מוצא פיתרון בערוץ הביטוח הלאומי, עשה זאת באופן פרטי. הידע החדש יהפוך אותך לעובד מבוקש יותר ויקנה לך יתרונות חדשים בעבודה הבאה שלך.


בכל הקשור לידע מקצועי (ובכלל), ההמלצה החמה, היא לא לשקוט על השמרים. ככל שתקפיד ללמוד, להתעדכן בחדשות בתחומך ותהיה בעל ידע ו/או מיומנות רחבים, מתקדמים ורלוונטיים - כך תהפוך לעובד מבוקש מתוגמל ומוערך יותר. כך גם תשמור על מעמד זה (תצמצם את הסיכוי לפיטוריך).


איפה ואיך מחפשים עבודה?

התשובה פשוטה: בכל הערוצים האפשריים. כן, עליך התייחס למשימה של מציאת עבודה חדשה ומוצלחת בשיא הרצינות ולא לחסוך באנרגיה (ממוקדת). במידה רבה, חיפוש עבודה הוא עבודה בפני עצמה. אין צורך להיבהל, לעבוד אתה הרי יודע.

כאמור, בתור התחלה, כדי לחפש עבודה עליך להפיץ במעגלים החברתיים שלך שאתה פנוי ומעוניין (ולהגדיר את התחום המקצועי הרלוונטי). אתה יכול לעשות זאת בטלפון, פנים אל פנים, בדואר האלקטרוני, או בדרכים אחרות.


מעבר לכך, עליך לבדוק את מודעות הדרושים המתפרסמות בעיתונים ובלוחות האינטרנט השונים. שלח את קורות החיים המקצועיים שלך (עם כל התוספות הנדרשות) לכל מודעה שרלוונטית אליך. אם אתה לא משוכנע שזו משרה שמתאימה לך, לך על בטוח - ושלח.

מנועי החיפוש באינטרנט מציעים "סוכני מודעות חכמים" ויישומי חיפוש נוספים למשתמשים רשומים. הירשם והשתמש בכל הפונקציות שמוצעות לך. זה הזמן למאמץ גורף וממוקד בכל החזיתות. במקביל, פנה לחברות משאבי אנוש והשמה, הצג את עצמך וכישוריך ותן להן להציע לך משרות רלוונטיות. גם לשכת התעסוקה אמורה להציע לך משרות רלוונטיות. גם אם אינך זכאי לדמי אבטלה אתה יכול להשתמש בשירותיה - אך אל תסתפק בכך, פנה לחברות כוח אדם והשמה פרטיות.

במקרה של משרות ספציפיות שאתה מעוניין בהן במקומות עבודה מסוימים, תוכל ליזום פניות ממוקדות אל מקבלי ההחלטות הרלוונטיים במקומות העבודה הללו, רצוי בשילוב המלצה של איש מפתח בארגון (אם יש לך קשר עם אדם כזה).

השילוב הטוב ביותר הוא שימוש בכל הערוצים במקביל. זה יגדיל מאוד את סיכוייך למצוא את העבודה והמשרה שאתה מחפש.

  עמוד הבית | רכישת ספר דרך האתר | תוכנה לניהול תקציב | פורום  
1-700-701-081       בניית אתרים סידיטק - בניית אתרים