ספרים  >>  ארגז הקסמים של אריק  >>  חוות דעת קוראים 1

חוות דעת קוראים 1

יניב שלום,

 

אני שמח לשתף אותך בחוויה מדהימה שחוויתי עם הילדים שלי עדי (9) ונעם (7).

בסוף השבוע קראנו ביחד את ספרך "ארגז הקסמים של אריק" (שקניתי ממך ביום שישי) ושוחחנו על המושגים והתובנות שעלו ממנו כמו: רוצה מול צריך, תקציב, צרכנות נבונה והשוואת מחירים.

נדהמתי לראות כמה הם התעניינו בסיפור ובנושאים שהוא מעלה, ומרמת שיתוף הפעולה בזמן הקריאה ובמהלך הסופ"ש. ביום ראשון הם גם סיפרו לאמא שלהם על הספר מיוזמתם.

 

היום הלכנו עם עדי לרופא עיניים אחרי שבזמן האחרון היא התלוננה שהיא לא רואה טוב מרחוק. אחרי בדיקה מעמיקה ויסודית של הרופא הוא קבע שעדי צריכה להרכיב משקפיים. הצעתי שנשתמש בכלים שלמדנו בספר ברכישת משקפי הראייה החדשים של עדי והיא התלהבה. ראשית היא קבעה שהיא באמת צריכה משקפים ולא רק רוצה. הלכנו לאופטיקה הלפרין והיא שאלה על מבצעים ומחירים ובחרה כמה זוגות משקפיים שהיא ביקשה לשמור בצד עבורה. משם המשכנו לאופטיקנה ושוב היא בחרה משקפיים שונים בדקה מחירים ומבצעים ואז יצאנו לרחוב וישבנו על ספסל ועדי הכינה טבלה שבה היא השוותה בין ההצעות השונות. היא בחרה במשקפיים שמצאו חן בעינה באופטיקנה וגם חסכה 300 ₪ (!). ההתערבות שלי בתהליך הייתה מינימאלית, בעיקר שאלתי אותה שאלות ונתתי לה את הזמן והאפשרות לקיים את התהליך של הצרכנות הנבונה והחמאתי לה מאוד על מה כל מה שהיא עשתה או אמרה.

 

שוב תודה לך על הספר ומשחקי הקלפים (שטרם הספקנו לשחק בהם). אני מקווה שתמצא דרך להפיץ את החינוך הפיננסי לכמה שיותר ילדים ונוער (וגם למבוגרים לא יזיק).  

בברכה,

 

רון

  עמוד הבית | רכישת ספר דרך האתר | תוכנה לניהול תקציב | פורום  
1-700-701-081       בניית אתרים סידיטק - בניית אתרים